Skip to content Skip to footer

Nasze cechy

Uroki pięknej Skrwy…
Rzeka Skrwa jest prawym dopływem Wisły. Można ją spotkać pod innymi nazwami: Płosznica, Skrwa Prawa, Skrwa Północna. Ma ponad 110 km długości!
Źródło rzeki znajduje się na terenie gminy Lubowidz – w pobliżu Zdrojek i Płociczna. W miejscowości Szczawno wpada do jeziora Skrwilno. Następnie, meandrując, przepływa między innymi w pobliżu Sierpca (gdzie do Skrwy wpada jej największy dopływ, Sierpienica).
Do Wisły (Jeziora Włocławskiego) uchodzi niedaleko Biskupic.
Skrwa wyznacza granicę między historycznymi ziemiami: Mazowszem i ziemią dobrzyńską. Jej bieg pokrywa się również po części z aktualną granicą pomiędzy województwami: mazowieckim i kujawsko-pomorskim. Dokładnie tak prowadzi granica naszej Przystani 🙂

Spływy kajakowe w mazowieckim

W Przystani Kajaking oferujemy niezapomniane spływy kajakowe po rzece Skrwie, która płynie przez malownicze tereny mazowieckie. Naszą misją jest umożliwienie naszym gościom zbliżenia się do natury, poznania jej uroków oraz doświadczenia niezapomnianych przygód. Podczas spływu, będziecie mieć okazję zobaczyć niezwykłe gatunki roślin i zwierząt, w tym liczne gatunki ryb, budowle bobrów oraz zwierzęta takie jak sarny, łosie i jelenie. Wsłuchajcie się w śpiew ptaków, który dodaje spokoju i relaksu. Zarezerwujcie nasze kajaki i ruszajcie na niezapomnianą przygodę po rzece Skrwie!

Ograniczenia wagowe:

Waga dla kajaka jednoosobowego to 120 kg.

Waga dla kajaka dwuosobowego to 290 kg.
Na kajak najlepiej jest ubrać się w wygodną sportową odzież wykonaną z syntetycznych materiałów, które odprowadzają wodę i szybko schną. Nawet jeśli zamoczymy taką odzież nie powinna ona nas, aż tak wychłodzić jak np. bawełna. Obuwie powinno być również wygodne i ściśle przylegające do naszej nogi aby umożliwiło bezpieczne poruszanie się po mokrych kamieniach czy drzewach. W zależności od trasy, którą płyniesz odzież powinna być starannie dobrana. Jeśli na trasie będziesz przez dłuższy czas na ekspozycji słonecznej niezbędne jest posiadanie nakrycia głowy oraz użycia  kremu z filtrem ochronnym. Jeśli wybierasz się na trasę ze spora ilością przeszkód (zwalonych drzew) warto zabrać ze sobą odzież na zmianę w razie wpadnięcia do wody, a także odpowiednią ilość prowiantu i wody do picia. Bez względu na to jaką trasą płyniemy warto mieć ze sobą dodatkowe wyposażenie, które zabezpieczy nas np. przed deszczem. Więcej informacji o tym co zabrać ze sobą na kajak znajdziesz w pytaniach powyżej.Spływy kajakowe należą do bardzo bezpiecznych form aktywności nad wodą, bardzo popularnych w naszym kraju, które nie wymagają dużego doświadczenia, kondycji czy sprawności fizycznej.
Są one dosyć prostą i łatwo przyswajalną przez człowieka rzeczą, którą można nabyć w dość szybkim czasie bez większych trudności.

Dla mniej doświadczonych fanów spływów przeprowadzamy krótki instruktaż dot. obsługi kajaku, skrętów oraz możliwych niebezpieczeństw wynikających z niewłaściwego użytkowania sprzętu.